Jót tenni jó - motiváció, akarat, jellem
Szeretve nevelni számunkra annyit jelent, hogy a gyermek jellemének formálásával segítjük képességeinek a fejlődését és korlátainak elfogadását.
Léleksimogató hitéleti foglalkozások
Léleksimogató hitéleti foglalkozásainkon rácsodálkozunk a bennünket körülvevő világ szépségeire. Hálát adunk egymásért, családjainkért és szüleinkért, akik közvetítik számunkra a Mennyei Atya szeretetét. Bábok, történetek, padlóképek segítségével ismerkedünk meg Jézus életével és küldetésével: a Mennyei Atya irgalmas és nagyon szeret bennünket!
A hónap erénye
A kisgyermek fogékony időszakaira építve gyakoroljuk a rend, bátorság, a nagylelkűség, az őszinteség, a megbocsátás és az engedelmesség erényét. A szülők is részei a játéknak, az otthoni sikereket az óvodában is figyelembe vesszük, s aki elrakodott, nagylelkű volt, őszinte volt, segített testvérének, szüleinek, azt az óvodában is elismerésben részesítjük.
A nevelés során nagyon fontos, hogy a gyermek örömét lelje az adott tevékenységben, s hogy megtapasztalja, milyen jó a rend, milyen jó megbocsátani, őszintének lenni, mert ezzel örömet okoz szeretteinek. Felnőttként a legtöbbet személyes példánkkal tehetünk gyermekeinkért.
Személyre szóló feladatok
Nagyon nagy szolgálatot teszünk a gyermeknek, amikor hagyjuk dolgozni. Miközben szívesen tevékenykedik, fejlődik a kitartása, felelősségérzete, együttműködő készsége, feladatmegoldó képessége.
Egyik legfontosabb célunk a feladatok meghatározásánál a gyermek életkora, képességei, motiváltsága.
Mindig olyan munkát választunk, amellyel másoknak szolgálhat, tehet valamit a közösségért, a többiekért.
A dicséret és elismerés révén a gyermek megtapasztalja a jól befejezett munka feletti örömet.
Az önállóság formálása, közösségi életre nevelés
Az egyik legfontosabb óvodai célkitűzésünk, hogy önállóságra, illetve a másokra való odafigyelésre nevelgetjük a gyermekeket.
A célkitűzésék korosztályonként más tartalommal jelennek meg, nagyon fontos, hogy olyan céljaink legyenek, amelyek az adott életkornak megfelelnek.
Sokat segítünk gyermekünknek, ha otthon is megerősítjük abban, amit az óvodában tapasztalt, elismerjük az igyekezetét, s hangot is adunk az elismerésünknek.
Értékrend
Mindennapi döntéseinkben és cselekedeteinkben a Római Katolikus Egyház tanítására támaszkodunk. Az emberi kapcsolatok során fontosnak tartjuk a köszönetet, a helyzetek pozitív megítélését, s a szükséges korrekciók esetén a tapintatot, nagylelkűséget, szeretetet.
Heti egy alkalommal hitéleti foglalkozást tartunk, ahol mesélünk, játszunk, beszélgetünk arról, mit jelent jót tenni, jónak lenni.
A köszönet kinyilvánítása minden gyermek és felnőtt számára fontos, nem árt, ha ezt folyamatosan szem előtt tartjuk és gyakoroljuk.
Étkezés előtti és utáni imádság - nagyon nagy segítség a közösségi életben, ha keretet adunk az étkezésnek.