PDF-be nyomtatom

image_pdf

Miután senki sem tud egyidejűleg sok fronton küzdeni, felnőtt sem, gyerek sem, ezért minden hónapban kiemelünk egy-egy jó szokást, amelyre hangsúlyt fektetünk, amelyet játékosan dolgozunk fel, hogy fokozatosan beépüljön a gyermekek és családjaik hétköznapjaiba, szóhasználatába. Óvodáskorban a gyerekek különösen fogékonyak ezekre az erényekre, örömet okoz számukra a játék, hiszen csupa olyan szokásról van szó, amelyekkel a szüleiknek is örömet okoznak. Sorrendben ez így épül fel az év során:

 

HÓNAP JÓ SZOKÁS GONDOLAT
Szeptember REND Rend a lelke mindennek
Október ENGEDELMESSÉG Ha beszélsz hozzám, meghallgatlak
November NAGYLELKŰSÉG Szívesen osztozkodom
December KÖSZÖNET Hálás vagyok mindenért
Január DOLGOSSÁG A megkezdett munkámat befejezem
Február UDVARIASSÁG Mosollyal üdvözlök másokat
Március ŐSZINTESÉG Igazat mondok
Április ERŐSSÉG Derekasan viselkedem
Május ÖRÖM Örömet szerzek másoknak
Június A TERMÉSZET SZERETETE A víz értékes